Slovenský výrobce OM Power plánuje v brzké době uvést na trh VODOU chlazený dual push-pull konec pro pásmo VHF.

Jedná se o variaci na původní OM2002+ doplněný o vodní chlazení. První prezentace proběhla na výstavě v MontiChiari

Bližší informace dodám. Zatím je mi záhadou funkce thermomanagementu celého aparátu, jelikož sice má vodní chlazení,
ale dle vyjádření výrobce "nemá externí radiátor" tudíž netuším, kde teplonosné médium odvádí ztrátové teplo dosahující 600W.

Nejak se mi bez měření uplně nepozdává, že by ta malá "chladící budka" patrně s integrovaným čepradlem dokázala tento výkon efektivně předat do prostředí při tam malé ploše.
Pokud se mi podaří dostat k reálnému kusu rád udělám měření termokamerou.

 

PS: Mrkněte na https://www.ol-power.com/ol-power.html Rýsují se další vodníci od jiných výrobců.

 

 

 

Autorem fotek je IU2FRL

Konečně je to doma a můžu začít měřit s jistou úrovní i na vyšších výkonech. Pořídil jsem pro to profesionální útlumák od Bird RF 1500-WA-FFN-40 v zakázkovém provedení s útlumem 40dB, DC-3 GHz +- 0,5 dB.
V kombinaci s druhý menším pak nebude nutné používat interní attenuátor ve spektráku, kterým by se zvyšovala DANL spektráku a zároveň nebude riziko vzniku intermodulací na jeho mixéru.

 

Technické údaje jsou k dispozici zde https://birdrf.com/Products/Test%20and%20Measurement/Attenuators/1-5kW/1500-WA-Series_Uni-Directional-Attenuators.aspx

 

 

 

Ano, něco se chystá. Rozšíření laboratorní části HamShacku o možnost měření NPR přijímačů. Momentálně zprovozněno se zapůjčeným notch filtrem. V plánu je stavba vlastního s útlumem alespoň -90dB, tak uvidíme.