Léta páně 2020 jsem došel k myšlence, že nutně potřebuju SSPA na 145MHz. Začal jsem tedy střádat a nakonec onoho Jánošíka pořídil. Ani jsem se nenadál, a dopadlo to tak, že se rodí další kousek 432MHz.

Z celé záležitosti vyvstal na první pohled triviální, leč z hlediska výrobce Icom nechutný problém - IC9700 má sice jak se říká tři výfuky, ale v rámci konektoru pro periferie má vyveden pouze jeden výstup pro ovládání PA s softwarově možnost nastavit, kterých pásem se tento jeden výstup týká. Což je sice pěkné, ale celkem nic neřešící. Vždyť už starší vícevýfukové stroje měly vyvedeny samostatně ovládané piny pro každý výstup.

Jako jednou z možností se jevilo klasické tupé přepínání ? Leč funkční, tak poněkud kosrtrbaté řešení, navíc komplikující život při prípadném použití LNA.

Další variantou byla stavba udělátka, které by si povídalo s rádiem přes sériovou sběrnici / zde CI-V / a periodicky somrovalo ze zařžízení údaje o aktivním bandu. Taktéž realizovatelné, ale v rámci použití satelitních režimů. crossband a LNA zase poněkud kostrbaté.

 

Nakonec se mi podařilo najít velmi zajmavou hračku za né uplně tragické peníze, která všechno toto kombinuje.

https://thedxshop.com/product/ptt-multiplier-for-icom-ic-9700/